KOLEKSİYON

ALLOVER

Casa International ve Mauro Lipparini yepyeni Allover koleksiyonuyla keşiflerine devam ediyor.

"Kırık kalbin kabuğundan yeni doğan ruh çıkar"

Kişinin bireysel duyarlılığını yansıtan sıcak ve misafirperver bir ev arayışında, Odysseus'un efsanevi topraklar boyunca yaptığı Homeros yolculuklarında özetlenen yuva arayışını çağrıştırıyor. Casa International ve Mauro Lipparini, yeni güncellenen ve genişletilen Allover koleksiyonuyla ortaklaşa keşfedilmemiş toprakları keşfetmeye devam ediyor. Sınırsız çeşitlilikteki iç mekan dekorasyonuna esnek bir şekilde dahil edilebilen ayırt edici ve çarpıcı ürünlere sahip Allover koleksiyonu; yaşam alanlarınızın geniş bir yelpazede davetkar ruh hallerini ve tonlarını ifade etmesini sağlar. Ev arayışı, ideal ve anlamlı ev arayışı Allover ile cevaplanıyor.

TIRRENO

SOLARO

ITHACA

ITHACA

TERRABIANCA

CORALLINA

SOTTERA

ALLOVER COLLECTION > ROOM SET I

MODIO
MASSIMO
MODIO
CORALLINA

Allover koleksiyonunun iddialı duruşunu yansıtan Modio, metal ayak üzerine konumlandırılmış kare ya da dikdörtgen formundaki gövdesi ile bir sehpadan çok daha fazlasını vadediyor.

Masif ahşap kollarının çevrelediği geniş hacimli oturma alanında ve sırtında kullanılan öğelerin titiz geometrileri ile Massimo, zarif ve kendinden emin saf bir duruş sergiliyor.

Tabla ve taban arasında yer alan yarı açık depolama alanı ile fonksiyonelliğini artıran Ithaca sehpa; renk, malzeme ve boyut seçenekleri ile evinizde size ait bir tarz sunmak için oluşturuldu.

Yumuşak ve akıcı bir tasarıma sahip olan Corallina’nın özgün yapısı, kumaş veya deri kaplamalı fiberglas gövdesi ile bütünleşen metal ayaklarının kusursuz birleşimi ile tamamlanıyor.

ALLOVER COLLECTION > ROOM SETS II

PILONE
MODIO
MEROLA
MARINELLA

Şık ahşap kenarları ile masif ahşap yapıya sahip olan Pilone, estetik görünümünün yanı sıra fonksiyonel özellikleriyle de olağanüstüdür. Hareket yaratmak için tasarlanan raf bölümleri, kitaplık yoluyla dağınık bir desende mimari olarak katmanlandırılmıştır.

Ahşabın doğal güzelliğini düz kesimin klasik ruhuyla buluşturan, iddialı duruşu ile bulunduğu ortama hareket katan Modio, açık rafları ile depolama ve sergileme alanı sunuyor.

Üst tablanın alt piramit bloğundan yükselen metale zarifçe dayanma şekli, Çinli gösteri ustalarının keyifli görüntülerini hatırlatıyor. Merola, dekoratif tamamlayıcılığının yanı sıra kişiye özel servis algısını üst seviyelere taşımaktadır.

Geometrik bir forma sahip dış gövdesinin aksine, Marinella’nın iç görünümü rahat ve salaş bir konfor için yumuşak hatlar ve kıvrımlarla zenginleştirildi.

ALLOVER COLLECTION > ROOM SETS III

ITHACA LIGHT
ISMARA
PIZZO
BELFIORE III
MEROLA

Ithaca Light’ın sade çizgileri; rahat oturma alanları, yumuşak kırlentleri ve zengin işçilik detayları ile maksimum konfor sağlıyor.

Allover koleksiyonunun dikkat çeken ürünlerinden Ismara, güçlü tasarım özelliklerini sade bir estetik anlayışıyla birleştiriyor ve kusursuzluğu tanımlıyor.

İnce işçilik sonucu fark edilmeyen birleşme çizgileri ile bütünlük algısının en üst seviyeye ulaştığı Pizzo sehpa, zamansız tasarımın gücünü evinize taşıyor.

Tamamen konfor kavramı üzerinden tasarlanan Berfiore, modern görünümü ve sade tarzıyla tüm iddiasını gözler önüne seriyor. Özenle seçilmiş kumaş veya doğal yumuşak deri döşemesi; kuştüyü dolgulu minderlerinin getirdiği rahatlık hissiyle günün tüm yorgunluğunu geride bırakmanızı sağlıyor.

Merola’nın ayak ve üst tabla için farklı form ve malzeme seçenekleri kişiselleştirmeye olanak sağlıyor.

ALLOVER COLLECTION > ROOM SETS IV

BELFIORE III
MARINELLA
TIRRENO
ITHACA
SOTTERA
ISMARA

Ergonomisini sağlam fiberglas kabuk yapısından alan Belfiore; alçak sırt yapısı, masif ceviz, meşe veya lake ayak seçenekleri sayesinde tamamlanan çağdaş görünümünü estetik bir şekilde harmanlıyor.

Cesur ve baskın formu ile göz alıcı bir şekilde tasarlanan gövde bölümünün kumaş veya deri
döşemeyle oluşturduğu zengin görsellik, malzeme sürekliliği içinde uzanan modele özgü zarif ayaklar ile güçlendiriliyor.

Tirreno yemek masası, tarihsel sütun ve taban ilişkisini yeniden yorumlayarak günümüze taşıyor. Ayaklar için blok mermerin yanı sıra hafif ve son derece sağlam fiberglass seçenekleri; üst tabla için lake ve çeşitli doğal ahşap kaplama tercihleri bulunuyor.​

Sonsuz çeşitlilikteki iç mekan tasarımına olanak sağlayan Ithaca; farklı yapıdaki kol seçeneklerinin birlikte kullanılabilmesi, modüler yapısı, uzanma koltuğu opsiyonları ve dairesel modülleri ile “Allover” tasarım felsefesini ifade eden sıcak ve davetkar ev arayışını çağrıştırıyor.

Doğal deri ve geniş kumaş yelpazesi, tamamen gözler önünde olan masif ahşap iskeleti ile bütünleşik fiberglass yapısının birleşimi Sottera’nın konfor ve güven duygusunu vurguluyor.

Farklı ölçü, renk ve materyal alternatifleri sunan Ismara, bulunduğu alana uyum sağlarken sağlamlığı ile kendine hayran bırakıyor.

ALLOVER COLLECTION > SET V

ALLOVER COLLECTION > ROOM SETS VI

AMPOLLINO
VIDOR
VIDOR
AMPOLLINO
MASSIMO

Geniş kasası ve kucak açmış gibi öne doğru uzanan yatak başlığı ile Ampollino, dingin ve sarmalayıcı bir duyguya davet ediyor.

İnce ahşap tablası, zarif ayakları, mücevheri andıran çekmece kulpu ve tablasındaki deri kaplama ile Vidor desk çalışma alanına olan beklentinizi yükseltecek nitelikte.

Ahşap iskeleti yumuşak dönüşlerle döşemesini çevrelerken, zarif ayakları ile dikkatleri üzerine çekecek.

Sade ama davetkar görüntüsünü ustalıkla yapılmış deri kaplamasından alan Ampollino, aynı zamanda güçlü ahşap iskeleti ile güven dolu bir uyku vadediyor.

Massimo’nun sunduğu konformist alan ile keyifli okuma veya rahat sohbet ortamları sizinle. Massimo; deri kaplı ahşap kolları ve geniş hacimli oturma alanı ile geniş, konforlu, şık bir oturma alanı sağlıyor.